Квітень 4, 2018

У Києві відбулася церемонія вручення театральної премії «Київська пектораль»

В Київському драмтеатрі на Подолі відбулася урочиста церемонія вручення найстаршої в Україні професійної театральної премії «Київська пектораль» за підсумками 2017 року.

«І саме в цих обставинах – маю на увазі агресію з боку РФ – театр став тим храмом, де народжується новий імпульс до житття. Саме театр є зараз тією арт-терапією, яка допомагає нам у складних умовах», – підкреслив міністр культури Євген Нищук, подякувавши колегам за те, що вони їздять на Схід і на деокуповані території.

Він також зазначив, що глядачі хочуть бачити впізнавані медійні обличчя, і нині їхні бажання справджуються.

«Тривалий час українських акторів в цьому сенсі тримали на дуже сухому пайку – щоб вони з’явилися у головних ролях десь у кіно або телесеріалах. Зараз ми отримуємо своїх зірок. Молодь особливо. Вона йде в театр, зокрема, й тому, що бачить багатьох акторів в телесеріалах і кіно. І це теж один з успіхів – відродження нарівні з українським кінематографом і українського театру», – сказав Нищук.

Міністр також назвав подією і народження маленьких театрів і наголосив, що цей рух має бути підтриманий, бо він дає можливість реалізувати себе молодим акторам.

«Моя мрія – щоб «Київська пектораль», яка є справді великим брендом, мала одну з номінацій, де відзначалися кращі роботи, театральні події не тільки в Києві, а й цілому по Україні. Це дуже важливо», – зазначив він, додавши принагідно, що можлива фінансова підтримка цієї ініціативи з боку міністерства.

Нищук також вручив першу статуетку «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» народній артистці України Ларисі Кадочниковій.

«Це не просто актриса. Це легенда, якою може гордитися українське театральне мистецтво», – наголосив він.

26-та церемонія вручення була особливою – її відкрив парад лауреатів премії різних років, лауреати вели церемонію, вручали нагороди і виступали з творчими номерами. На початку заходу його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять одного із засновників премії – народного артиста України, композитора, професора Михайла Чембержі, який помер 5 березня цього року.

Спеціальною премією був відзначений проект Майстерні Миколи Рушковського та бібліотеки імені Лесі Українки «Театр у бібліотеці».

Почесною грамотою Верховної Ради «За особливі заслуги перед українським народом» був нагороджений народний артист України, художній керівник і директор Театру на Подолі Віталій Малахов.

Аж три «Київські пекторалі» отримав режисер Дмитро Богомазов: у номінації «За кращу драматичну виставу» і «За кращу режисерську роботу» – Е. Ажар «Життя попереду» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра), а також «За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)» – В. Шекспір «12 ніч, або що захочете» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

У номінації «За кращу музичну виставу» – Дж. Пуччіні «Богема» був відзначений режисер Віталій Пальчиков (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва).

«За краще виконання чоловічої ролі» нагороду отримав Лев Сомов – за роль Мадам Рози у виставі «Життя попереду» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

«За краще виконання жіночої ролі» – Анжеліка Савченко, за роль Патріції Хольман у виставі «Три товариші» (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

«За краще виконання чоловічої ролі другого плану» – Антон Соловей, за ролі Юрасіка та Альберта у виставі «Тату, ти мене любив?», режисер Станіслав Жирков (Київський академічний театр «Золоті Ворота»).

«За краще виконання жіночої ролі другого плану» – Катерина Кистень, за роль Жінки у виставі «Двоє бідних румунів, що розмовляють польською» (Новий драматичний театр на Печерську).

«За краще пластичне вирішення вистави» – Віктор Литвинов, у виставі «За двома зайцями», балетмейстер-постановник Віктор Литвинов (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка).

«За кращу сценографію» – Сергій Маслобойщиков, у виставі «За двома зайцями» (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка).

«За кращу музичну концепцію вистави» – Олександр Бегма, у виставах «Життя попереду», «12 ніч, або що захочете» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра) та «Примари» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»).

«За кращий акторський дебют» – Вікторія Муштей, за роль Марлі у виставі «Бійцівський клуб», режисер Ігор Білиць (Київський театр «Актор»).

«За кращий режисерський дебют» – Анна Огій, вистава «Холодна м’ята» (Український малий драматичний театр). Анна Огій як переможець у цій номінації також отримала запрошення від Віталія Малахова поставити виставу у Театрі на Подолі.

Як зазначалося, 2017 року у київських театрах відбулася рекордна кількість прем’єр – 84. Муніципальні столичні театри впродовж минулого року відвідало понад 700 тисяч глядачів, а загальна кількість вистав перевищила 5 тисяч, що є показником затребуваності і успіху театрів.

 

Посилання на сайт

DIRECTED BYlorem vestibulum
WRITTEN BYFusce pulvina & Nam cursus

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus