Серпень 17, 2020

“ЗУБАТА ВТРАТА”: ЯК ЛЯЛЬКОВА ТРАГІКОМЕДІЯ ВЧИТЬ ДІТЕЙ НЕ БОЯТИСЯ СТОМАТОЛОГІВ

П’єса відбувається на облаштованому літньому майданчику біля Київського академічного лялькового театру

Чимало дорослих бояться відвідувати стоматологів. Часто такі страхи народжуються ще з дитинства. Саме тому Київський ляльковий театр поставив сучасну повчальну п’єсу “Зубата втрата”. Це вистава санітарного театру, перші такі п’єси про здоров’я з’явилися ще в 30-х роках 20 століття.

“Зубата втрата” – це історія про маленьку дівчинку Лізу, в якої напередодні дня народження вперше випадає зуб. Разом вони вирішують піти у далекі краї, щоби познайомитися із Зубною Феєю. На шляху їм трапляються різні герої, як-от карієс, золотий зуб та зубні щітки. Пізніше вони все ж потрапляють у країну Молочних зубів, де вступають у війну із солодощами та фаст-фудом.

“Перша така зустріч зі здоров’ям починається саме із втрати зуба”, – каже авторка й режисерка п’єси Катерина Лук’яненко.

Авторка й режисерка вистави наголошує: написали п’єсу, яка буде цікавою як для дітей, так і для батьків. Мовляв, малеча боїться стоматологів через те, насамперед, що їх бояться і дорослі.

“Доглядати за своїми зубами, не боятися ходити до стоматологів. Тому що дорослі їм розповідають, наскільки це страшно і болісно. Я думаю, що якраз діти з батьками мають прийти, і діти мають перестати боятися, і дорослі мають перестати боятися”, – переконана Катерина Лук’яненко.

Головний герой – Зуб – допомагає Лізі боротися з усіма труднощами. Та наприкінці все ж покидає її, його забирає Зубна Фея.

Сюжет п’єси непростий – це трагікомедія із повчальним змістом. Тут присутні і сміх, і сльози.

“Мені подобається ця вистава тим, що тут, окрім якогось там тексту чи дії, є ще й вокал, є ще й хореографія”, – зауважив актор Юрій Друпп.

Актор розповідає: хоч після карантину повертатися до роботи було незвично, та все ж своєю роллю задоволений.

“Неважко було. Кажу, ми в театрі ляльок грали багато чого. І равликів, і жучків третього плану, і метеликів, які там десь порхають. Тому, я скажу, це ще велика роль”, – розповів актор.

Глядачі поділилися своїми очікуваннями про п’єсу. Діти запевнили – стоматологів не бояться.

“У мене відчуття, що це буде неймовірно цікава пригода, особливо для діток, яка підготує їх до того, що завжди можна сприймати все, що відбувається з дитинкою у ротику в зубках, з пригодами”, – вважає глядачка Тетяна.

П’єса відбувається на облаштованому літньому майданчику біля Київського академічного лялькового театру. На вході кожному міряють температуру.

Маргарита Варадовська, Михайло Третьяк

Джерело

DIRECTED BYlorem vestibulum
WRITTEN BYFusce pulvina & Nam cursus

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus