Грудень 20, 2021

У театрі Франка відбулася прем’єра вистави “РАДОВАН ІІІ”

Ексцентрична комедія на 2 дії за мотивами п’єси Душана Ковачевича

В театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра вистави “РАДОВАН ІІІ” за мотивами однойменної п’єси Душана Ковачевича у постановці режисера Юрія Одинокого. П’єса “РАДОВАН  ІІІ” – це скорботна комедія про зраду самого себе, написана у 1973 році у жанрі театру абсурду або “чорної комедії”. 

Головний герой п’єси Радован ІІІ, як він себе позиціонує, багато років тому у пошуках кращої долі покинув Рідний Край. Тепер він з великою родиною мешкає в панельній вежі спального району великого мегаполісу.  Як людина, у якої життя не складається, Радован шукає причину і вигадує собі “зовнішнього ворога” в особі колишніх земляків – Вілотичів.

Колись, ще в Рідному Краю вони зростали разом, товаришували, приходили на допомогу один одному. Радован навіть мріяв через дочку Георгіну поріднитися з Вілотичами, справити гучне весілля. Але життя непередбачуване. Марко Вілотич збезчестив Георгіну, покинув її і подався по світах. Георгіна лишилася вагітною. А Радован розпочинає справжню війну.

Саме вони, Вілотичі заважають його достойному існуванню. Це вони перетворили його життя на пекло, забравши сенс буття, лишили гідності, прирекли рідну кров – дочку Георгіну на безчестя. Його душа потребує помсти. Всіх своїх рідних він затягує до непримиренного, жорстокого конфлікту з Вілотичами.

Фантазія Радована народжує друга і однодумця – Джорджа, котрий спроможний врятувати і допомогти йому. Насправді, Джордж є героєм одного з багатьох телесеріалів про “справжнього героя”, “лицаря, що бореться  зі злом”, “спасителя всіх гноблених і гнаних”, під час чергового перегляду якого стається очікуване об’єднання родини. Тут настає час Довершеності. Старенький телевізор перетворюється на символ перемоги добра над злом.  Але це лише фантазія. 

ВАСИЛЬ АРТЮШЕНКО

Джерело

DIRECTED BYlorem vestibulum
WRITTEN BYFusce pulvina & Nam cursus

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus